تبلیغات
مهندسی مكانیك - گزارش نیویورک تایمز از صف های طویل دریافت سبد کالا: مردم ایران بیشتر ترجیح می دهند یارانه پولی بگیرند
مهندسی مكانیك
متاسفم كه مهندس شدم ، در این جامعه بایستی دكتر می شدم ، این جامعه بیمار بیشتر دارد تا تكنولوژی ، از بخت بد خویش آینه فروش شهر كو

نیویورک تایمز به انتقاد برخی رسانه های تندرو اصولگرا از دولت روحانی بابت توزیع یارانه سبد کالا نیز پرداخته که از نظر این رسانه ها پرداخت سبد کالا همزمان با جشن های سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی "تحقیر آمیز" توصیف شده است.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا با انتشار گزارشی به صف های طویل دریافت یارانه کالایی که از روز یکشنبه در تهران و دیگر شهرهای دیگر ایران آغاز شده، پرداخته است.

به گزارش عصر ایران در این گزارش با توجه به محتویات سبد کالا که برنج هندی، دو مرغ یخ زده ترکیه ای، تخم مرغ، روغن و پنیر است می نویسد دولت روحانی این یارانه کالایی را بیشتر به دلیل مقابله با گرانی مواد غذایی عرضه کرده است و جامعه هدف دریافت این سبد کالایی 15 میلیون خانوار کم درآمد ایرانی است که ماهانه زیر 500 هزار تومان (170 دلار) در آمد دارند.

نیویورک تایمز می افزاید از زمان روی کار آمدن روحانی تورم این کشور از 42 درصد به 37 درصد رسیده است و توزیع سبد کالا نیز اقدامی است در راستای سیاست های مهار تورم دولت در بخش مواد غذایی و مایحتاج زندگی مردم.این گزارش میدانی در ادامه به وضعیت دریافت این سبد کالایی در ایران پرداخته و در گفت و گو با برخی شهروندان در صف دریافت این یارانه کالایی می نویسد: بیشتر مردم ترجیح می دهد یارانه را دریافت کنند، اما به صورت پولی نه کالایی .

زهرا فارسی 46 ساله که در صف دریافت سبد کالا در مقابل سوپر مارکتی در غرب تهران در هوای بسیار سرد ایستاده است می گوید:

کاش دولت به جای این یارانه کالایی پول آن را پرداخت می کرد.

یک مرد دیگر در فروشگاهی در نزدیکی میدان آرژانتین تهران می گوید این سبد کالا به هیچ وجه کافی نیست و اگر دولت می خواهد واقعا این سبد کالا به دردی بخورد باید هر ماه چنین سبد کالایی بدهد.
وی می افزاید: درآمد من کافی نیست و باید دستکم دو برابر شود تا بتوانم دستکم نیازهای اولیه زندگی ام را تامین کنم.

نیویورک تایمز در ادامه انتقادات وارده به توزیع سبد کالا را مورد توجه قرار داده و به انتقاد برخی رسانه های تندرو اصولگرا از دولت روحانی بابت توزیع یارانه سبد کالا پرداخته که از نظر این رسانه ها پرداخت سبد کالا همزمان با جشن های سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی "تحقیر آمیز" توصیف شده است.

این گزارش همچنین به مرگ دو نفر در روز یکشنبه در نخستین روز توزیع سبد کالا اشاره کرده و نوشته است گفته می شود این دو نفر در اثر ازدحام جمعیت نمرده اند، بلکه در صف دریافت سبد کالا سکته  کرده اند.

اظهارات محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در انتقاد از صف های طویل دریافت یارانه سبد کالا و نیز "تلاش رسانه های ضد انقلاب برای بهره گیری از هر سوژه ای علیه نظام " بخش دیگر این گزارش را تشکیل می دهد.

طبقه بندی: اخبار روزانه، 
ارسال توسط علی همتی
كانال تلگرام ما
جستجو
جستجو
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
اوقات شرعی
مترجم سایت
دیکشنری آنلاین
آرشیو ماهانه مطالب
پیوند های روزانه

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ